Exportní balení

Potřebujete zabalit a poslat do zahraničí cimbál, automobil, stroj nebo snad celou výrobní linku? Svěřte to nám!

Co umíme

Specializujeme se na exportní balení jak pro pozemní, tak pro námořní kontejnerovou a leteckou dopravu. Dobře známe rizika, která jsou s přepravou spojená, a víme, jak vaše zboží nejlépe ochránit proti otřesům, nárazům, přetížení, korozi, zvlhnutí, mikrobům…

Balení a nakládka v jednom

Zabalené zboží vám navíc rovnou v místě naložíme do kontejneru, a vy tak ušetříte spoustu času, práce i peněz za jeho mezi-přepravu.

Bezpečné i ekonomické řešení

Navrhneme vám to nejlepší a nejvýhodnější řešení, aby se vaše zásilka dostala v pořádku tam, kam má. Vybereme typ obalu, způsob fixace a případné konzervační či antikorozní ošetření. Zajistíme vhodné označení, průvodní dokumentaci i pojištění. Zásilku opatříme indikátory vlhkosti, náklonu, otřesu atd., nebo sofistikovanějšími elektronickými dataloggery.

Takto zabalené zboží je vhodné i pro dlouhodobé skladování.

Navrhneme vám to nejlepší a nejvýhodnější řešení, aby se vaše zásilka dostala v pořádku tam, kam má. Vybereme typ obalu, způsob fixace a případné konzervační či antikorozní ošetření. Zajistíme vhodné označení, průvodní dokumentaci i pojištění. Zásilku opatříme čidly vlhkosti, náklonu, otřesu atd. 

Takto zabalené zboží je vhodné i pro dlouhodobé skladování.

Náležité standardy a pojištění

Naše exportní balení splňují všechny mezinárodní předpisy, doporučení a logistické standardy. S našimi balícími postupy budou vaše finance i přepravované zboží pod kontrolou. 

Veškeré aktivity naší firmy jsou také náležitě pojištěny. Pro exportní balení jsme pojištění pro jistotu rozšířili na celý svět.

Ochrana přepravovaného zboží

Konzervace kovových výrobků suchou cestou

Pomocí VCI inhibitorů průběžně uvolňovaných v uzavřeném prostoru z PE-fólie, kapslí nebo antikorozního papíru zajistíme ochranu proti korozi pro všechny druhy kovových výrobků, a to během balení, přepravy i skladování. Vrstva, kterou na povrchu kovu inhibitory vytvoří, je souvislá a vydrží minimálně 24 měsíců.

Antikorozními nástřiky

Používáme antikorozní olej z rafinátů minerálních olejů petrolejových destilátů, který má vynikající přilnavost, mazací účinek, vzlínání, vytěsňuje z povrchu vodu, rychle zasychá (1-2 hodiny), čímž vytváří průhledný plastický ochranný film a hodí se pro všechny druhy kovů. Při vhodném přebalu a skladování ochrání před korozí až 24 měsíců, při venkovním uskladnění pod přístřeškem až 2 měsíce.

Výhodou je, že neobsahuje silikon ani tuk z ovčí vlny, takže je vhodný i pro použití v automobilovém průmyslu. Díky své schopnosti vzlínání je vhodný i pro uvolňování zarezlých šroubů.

Balení do bariérové fólie

Zboží vyžadující stálé klima vám zabalíme do vícevrstvé bariérové ALU-fólie, která ho ochrání proti korozi, oxidaci, mokru či plísním.

Bariérová fólie propustí vzdušnou vlhkost v minimálním množství, je odolná proti mořským solím, UV záření, agresivním plynům, chemikáliím, olejům, tukům i mikrobům a spolu s účinnými vysoušedly, které do exportního balení přidáváme, vytvoří uvnitř obalu stabilní klimatické podmínky.

Při balení používáme osvědčenou 4-vrstvou hliníkovou fólií, která se vyznačuje vysokou odolností proti roztržení, propíchnutí, ohybovým trhlinám i znečištění. Odolá teplotám (- 40 °C až + 80 °C) a je dobře svařitelná.
Je použitelná pro paletované zboží či velké stroje.

Balení do tepelně smrštitelné fólie

Velké, rozměrné zboží a zboží nepravidelného tvaru vám zabalíme do teplem smrštitelné fólie, která po zahřátí dokonale kopíruje tvar výrobku a vytvoří tak souvislý, voděodolný ochranný plášť bez rizikových spojů.
Plasticita fólie a její odolnost proti namáhání na hranách a rozích je velmi vysoká, také její nepropustnost vůči vlhkosti a UV záření je vynikající. Navíc je plně recyklovatelná! Fólie snižuje náklady na přepravu, protože nezvětšuje objem přepravovaného nákladu

Fixační prostředky

Aby bylo vaše zboží opravdu správně ochráněno, používáme kvalitní fixační prostředky. Citlivé zboží uložíme do pěnové fólie, těžká zařízení upevníme vysokopevnostními polyesterovými úvazy s pevností až 6 tun, v kombinaci s klíny či svorníky. V námořním kontejneru zboží zajistíme vzduchovými vaky nebo výdřevami.

Výroba palet, beden a latění

Přímo na naší vlastní truhlárně (500 m2), která se nachází v našem areálu pro nakládku a vykládku kontejnerů, vyrábíme na míru speciální palety, bedny a latění manipulovatelné ručně, VZV či jeřábem.

Fytosanitární ošetření dřevěných obalů

Dřevo pro obalový materiál zbavujeme nechtěných škůdců tepelným ošetřením, přesně podle platných mezinárodních předpisů pro export – FAO ISPM 15.
Máme vlastní certifikovanou sušárnu, kde můžeme tepelně ošetřit již hotové, vámi dodané palety, bedny či latění a opatřit je příslušným certifikátem.