O nás

Jak jsem se přestal bát 

Vyrůstal jsem mezi traktory, nakladači, pluhy, v garáži s kovadlinou. Můj táta, vyučený kovář, coby opravář zemědělské techniky, mě naučil nebát se velkých věcí. Když se mi v roce 2006 po zkušenostech v logistice naskytla příležitost rozjet firmu zaměřenou na nakládku a vykládku kontejnerů, neváhal jsem. 

Pro tuhle práci potřebujete nejen znalost věci, ale i odvahu a pokoru – obě stejnou měrou. Odvahu mi tenkrát dodala moje žena, pomocnou ruku mi podal otec a pokory jsem nabyl s léty praxe. Dnes naši firmu tvoří stabilní parta šestnácti spolehlivých chlapů a jedné krásné a praktické ženy. Spolupracujeme také s několika externisty, kteří pro nás zajišťují montáže a demontáže výrobních linek a další specializované služby.

Máme unikátní manipulační techniku

Manipulační techniku, kterou používáme, jsme si sami z velké části navrhli a nechali odborníky vyrobit přímo nám na míru. Díky ní nemáme pro nakládku a vykládku kontejnerů váhový limit.  

Naší kryté hale vévodí mostový jeřáb s nosností 12,5 t a vysokozdvižný vozík HYSTER 16.00 XL, který uveze náklad těžký až 16 t. Když ty dva spojí síly, není břemene, s kterým by si neporadily. 

Pro venkovní manipulaci používáme vysokozdvižný vozík KALMAR DCB32, který lehce zvládne náklady až do 32 tun. 

Při manipulaci se zbožím přímo v kontejneru nám pomáhá samovyvažovací C-HÁK s nosností 8 t (s možností upnutí prodlouženého trnu, s jehož pomocí dosáhneme až za polovinu 40′ kontejneru), který jsme si sami navrhli a nechali vyrobit odborníky z Unimanu. Pro přepravu zboží využíváme vlastní soupravu tvořenou kamionem DAF XF s posíleným návěsem s navýšenou nosností až na 32 t.

Poskytujeme služby od A do Z

Aby se vaše zboží dostalo v pořádku tam, kam má, rozšířili jsme postupně služby tak, aby pokryly všechno od manipulace a logistiky přes exportní balení až po výrobu palet v naší vlastní truhlárně. 

A protože jsme specialisté na průmyslové zboží, nabízíme i montáž a demontáž výrobních linek a čištění strojních zařízení suchým ledem atd. 

K tomu, budete-li potřebovat, za vás vyřešíme vývozní i dovozní celní odbavení a další nezbytnosti jako je vedení Intrastatu apod. Na obalové materiály vám vydáme potřebné certifikáty. 

Poskytujeme i poradenský servis. Navrhneme vám nejlepší způsob přepravy, balení či přepravou všeho zboží, ať je těžké, nebo jakkoli nestandardní. 

Pomůžeme vám navrhnout manipulační techniku tak, aby splňovala vaše potřeby, nebo vám zapůjčíme naši manipulační techniku i s obsluhou. Dodáme vám obalový materiál, vyrobíme palety, bedny, zajistíme čištění technologických zařízení. 

Více se dozvíte na přehledu našich služeb.

Kde nás najdete 

Sídlíme na východním okraji Prahy s velmi dobrou dopravní dostupností. Obě naše haly – hala pro překládku 750 m2 s venkovní plochou 1800 m2 i skladovací hala s truhlárnou – s celkovou užitnou plochou 500 m2 a venkovní plochou 400 m2 se nacházejí v areálu Výzkumných ústavů Běchovice.

Podívejte se na mapu a naše kontakty.

Tak se ozvěte, břemena jsou naše starost.